بلاگ

برای مهاجرت به سوئد چه مدارکی را باید ترجمه کنیم؟

چکیده

سوئد کشوری اروپایی در شبه جزیره اسکاندیناوی است که از جهات جغرافیایی مختلف با کشورهایی نظیر نروژ، دانمارک، فنلاند، خلیج بوتنی و دریای بالتیک همسایه است. استکهلم پایتخت کشور سوئد است که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز محسوب می‌شود.

1400/12/11
1119 بازدید
برای مهاجرت به سوئد چه مدارکی را باید ترجمه کنیم؟

برای مهاجرت به سوئد چه مدارکی را باید ترجمه کنیم

سوئد کشوری اروپایی در شبه جزیره اسکاندیناوی است که از جهات جغرافیایی مختلف با کشورهایی نظیر نروژ، دانمارک، فنلاند، خلیج بوتنی و دریای بالتیک همسایه است. استکهلم پایتخت کشور سوئد است که بزرگ‌ترین شهر سوئد نیز محسوب می‌شود. این کشور پنجمین کشور بزرگ اروپا با جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر است که کشوری با تراکم جمعیتی کم به‌شمار می‌رود. مسیحیت پروتستان لوتری بزرگ‌ترین مذهب سوئد است که دین اسلام در رده دوم مذاهب مردم قرار دارد.

کشور سوئد دارای قانون اساسی است و حکومت آن پادشاهی مشروطه بوده و به‌صورت پارلمانی اداره می‌شود. این کشور در سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، شورای نوردیک و مدل نوردیک عضویت داشته و هشتمین سرانهٔ تولید ناخالص داخلی را در جهان دارا است و جایگاه خوبی در جنبه‌های گوناگون ملی مانند مردم‌سالاری، کیفیت زندگی، آزادی، بهداشت، آموزش، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه انسانی دارد.

آب و هوای کشور سوئد در برخی مناطق آن دارای زمستان‌های سرد و خشک و تابستان‌های سوزان و گرم است. در حالی‌که برخی دیگر از مناطق سوئد دارای آب و هوای معتدل‌تری هستند. خورشید نیمه شب را می‌توانید در شمال سوئد و در مدار شمالگان مشاهده کنید.

 

 

 

دلایل مهاجرت به سوئد

افراد زیادی از کشورهای مختلف جهان به دلیل راضی نبودن از شرایط زندگی در کشور خود و برای فراهم آوردن زندگی همراه با آسایش و رفاه و آرامش بیشتر برای خود و خانواده‌شان راهی کشورهای اروپایی دارای شرایط زندگی مساعد می‌شوند. ادامه تحصیلات، ازدواج، تولد فرزند، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت از دیگر دلایل این افراد برای مهاجرت به این کشورها است. بیشتر کشورهای اروپایی به ‌لطف رشد و شکوفایی صنعتی، اقتصاد قوی، سیاست‌های درست و آزادی بیان توانسته‌اند زندگی بسیار خوبی را برای مردم و ساکنان خود فراهم آورند.

رفاه اقتصادی و آسایشی که برای مردم سوئد فراهم شده است آنان را به یکی از شادترین کشورهای جهان تبدیل کرده است. از این رو بسیاری از مردم کشور سوئد را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. عدم سختگیری بسیار زیاد در پذیرش و قبول مهاجران از دیگر دلایل محبوبیت سوئد برای مهاجرت است.

 

 

 

مدارک لازم برای ترجمه جهت مهاجرت به سوئد

همان‌طور که قبل‌تر نیز اشاره شد دلایلی زیادی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد که لازم است شما با توجه به این موارد مدارک خود را تکمیل کرده و نسبت به ترجمه آن اقدام کنید. پشنهاد می‌شود برای ترجمه مدارک خود به دفاتر معتبر و تخصصی فعال در این حوزه مراجعه کنید. از بهترین و متخصص‌ترین‌های فعال در این زمینه دارالترجمه هرمان می‌باشد که در کمترین زمان ممکن به کار شما رسیدگی خواهند کرد.

توجه داشته باشید در صورت درخواست آنلاین برای پذیرش لازم است کلیه مدارک خود را به‌صورت الکترونیکی ارسال کرده سپس با مراجعه حضوری اصل مدارک خود را تحویل دهید. در غیر این‌صورت کلیه مدارک را همراه با فرم‌های تکمیل شده به سفارت تحویل دهید. به همراه داشتن اصل مدارک، کپی مدارک و ترجمه اسناد به زبان انگلیسی و سوئدی لازم است.

مدارک لازم برای کلیه متقاضیان اقامت در سوئد:

پاسپورت معتبر

کپی پاسپورت شامل کپی صفحات حاوی اطلاعات شخصی و مهرهای بازدیدهای قبلی شنگن

مدارک لازم برای افرادی که متقاضی ویزای تحصیلی هستند:

تکمیل فرم‌های درخواست ویزای تحصیلی

نامه پذیرش از دانشگاه

گواهی ازدواج و گواهی تولد فرزند در صورت تاهل و داشتن فرزند

مدرک زبان آیلتس با نمره مورد تائید دانشگاه

اثبات تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه‌های زندگی و تحصیل در سوئد

افرادی که متقاضی ویزای کارآفرینی هستند با ارائه

مدارک معتبر و گواهینامه‌های معتبر در زمینه‌ی تخصصی

همچنین گذرنامه معتبر

ارائه مدرک زبان انگلیسی و سوئدی

ارائه مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی فرد

مدارک دال بر مهارت شغلی

مدارک لازم برای اثبات توانایی حمایت از خانواده

می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند و در صورت تایید مراحل دیگر را طی نمایند.

 

 

 

نکات قابل توجه در هنگام مراجعه به سفارت سوئد

  1. سعی کنید کلیه پرداختی‌های خود در برای پذیرش اقامت را آنلاین و از طریق کارت‌های بین‌المللی پرداخت کنید.
  2. کلیه فرم‌ها را با دقت و توجه کافی تکمیل کنید.
  3. در هنگام مراجعه به سفارت آراسته، شیک و مرتب باشید.
  4. در صورت مصاحبه حضوری سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و استرس را از خود دور کنید. با اعتماد به نفس و در کمال صداقت پاسخگوی سوالات باشید.
  5. از ارائه مدارک جعلی یا تقلب در روند گرفتن اقامت و ویزا خوددرای کنید.
  6. کلیه مدارک خود را در دارالترجمه‌های معتبر ترجمه کرده و مدارک شما باید مهر رسمی دارالترجمه داشته باشند.
  7. در تاریخ و زمان مقرر در سفارت حضور داشته باشید. از تاخیر و تعلل خودداری کنید.

 

 

بازه زمانی پاسخ مصاحبه سفارت سوئد

پس از انجام مصاحبه جواب این مصاحبه در بازه زمانی بین 14 تا 21 روز کاری یعنی تا 3 هفته ارائه خواهد شد. این مدت زمان ممکن است کمی طولانی یا کوتاه‌تر شود.

 

مشاوره